آیفون 6 آیپد مینی را از رینگ رقابت خارج می‌کند

اين صفحه نسخه ذخيره شده مطلب است. ( مشاهده نسخه اصلي )
  12 ارديبهشت 1393

abolfazl

آیفون 6 آیپد مینی را از رینگ رقابت
کی از ایراداتی که به آیفون اپل گرفته می‌شود، سایز صفحه نمایش کوچک آن است، چرا که این روزها فبلت‌ها با استقبال و فروش بیشتری نسبت به گوشی‌هایی با سایز صفحه نمایش کوچک همراهند. بر این اساس انتظار می‌رود که اپل نسخه بعدی آیفون را با سایز نمایشگر بزرگ‌تری راهی بازار کند و این موضوع باعث خواهد شد که استقبال از آیپد مینی کمتر می‌شود.
بر اساس شایعاتی که تاکنون درباره آیفون 6 منتشر شده، این گوشی در دو نسخه 7/4 اینچی و 5/5 اینچی به بازار عرضه خواهد شد. 
با توجه به اینکه آیفون 5/5 اینچی از سیم‌کارت پشتیبانی می‌کند، در صورتی که آیپد ایر چنین قابلیتی ندارد، استقبال از آیفون جدید و جایگزین کردن آن به جای آیپد ایر خیلی دور از انتظار نیست.
اپل پیش از این نیز سال 2012 با عرضه آیپد مینی با چنین پیش‌بینی‌هایی روبه‌رو شده بود. کارشناسان و تحلیل‌گران احتمال کاهش فروش آیپد 10 اینچی اپل را با وجود عرضه‌ آیپد مینی پیش‌بینی کرده بودند و این اتفاق به وقوع پیوست. 
تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که اپل در سه‌ماهه دوم سال‌جاری میلادی، بیش از 38 دستگاه گوشی آیفون و 21 میلیون آیپد به فروش برساند و از این رقم 44 میلیارد دلار درآمد کسب کند.
با این حال از سوی دیگر تحلیلگران معتقدند، از آنجا که تقریبا همه تولدکنندگان بزرگ گوشی فصل دوم سال را با عرضه گوشی‌های جدید و سرسبد خود آغاز و این گوشی‌ها را با قیمت‌های رقابتی راهی بازار می‌کنند، کار اپل کمی سخت‌تر می‌شود زیرا تنوع در بازار باعث می‌شود که کاربران سراغ گوشی‌های جدیدتر بروند. حتی در طول چند روز گذشته نیز اخبار و اطلاعاتی درباره اینکه کاربران آیفون سراغ گوشی Galaxy S5 سامسونگ رفته‌اند منتشر شد.
با این حال اپل همچنان بازارهای بزرگ آسیایی مثل چین و ژاپن را هدف قرار داده و با بزرگ‌ترین اپراتورهای دنیا قرارداد منعقد می‌کند تا گوشی‌های خود را در این بازارها به فروش برساند.
بر این اساس انتظار می‌رود که آیفون 6 در بازاری مثل چین از فروش بالایی برخوردار شود و بیشترین میزان فروش اپل در این بازار رخ دهد.

 

خارج می‌کند

© Iran Mobile Phone Information Network